Grilovací náčiní
Správná grilovačka se neobejde bez kvalitního grilovacího náčiní a především bez pořádného zahradního grilu. Mezi základní vybavení patří takzvaná grilovací sada obsahující různé grilovací nářadí, které se bude při přípravě grilovaných pochoutek hodit.
Sada náčiní na grilování ale není vše, co pro pořádné grilování budete potřebovat. Bude se hodit také teflonová podložka na grilování a pečení, marinády na grilování, mřížka na gril nebo grilovací mřížka na ryby.
Pokud nemáte grilovací kámen ale klasický gril na dřevěné uhlí s mřížkou, přijde vám vhod grilovací podložka. Prohlédněte si také nejlepší vychytávky na zahradu a grilování.
Často se ptáte
Z čeho je vyrobená grilovací podložka?
Grilovací podložka je nejčastěji vyrobena z PTFE, tedy teflonu. Teflon vyniká hlavně tím, že jej můžete využívat v širokém rozpětí teplot (-200°C až +260°C) a má výbornou chemickou odolnost i odolnost vůči otěru, díky čemuž můžete podložku používat opakovaně. Po použití ji stačí otřít a omýt v teplé vodě.
Jak používat teflonovou grilovací podložku?
Použití je velmi snadné a skvělé je i to, že si můžete grilovací podložku zastřihnout do libovolného tvaru a velikosti. Podložku na grilování stačí umístit na gril či na plech v troubě a můžete se pustit do přípravy jídla. Nedoporučujeme však podložku vystavovat přímému ohni a jakkoliv ji skládat, mohlo by dojít k poškození vláken a taktéž k poškození vlastností podložky. Nejlepší je ji skladovat rozprostřednou a nebo srolovanou.
Jak vybrat gril?
Výběr grilu může být oříškem a záleží na vašich preferencích. V první řadě je potřeba ujasnit si, k čemu budete konkrétně gril používat a pro kolik osob máte v plánu chystat jídlo. Dále pak zda chcete malý gril na grilování například před bytovkou, cestovní gril vhodný na výlety nebo zahradní gril na grilování pro větší počet osob. Mezi základní typy grilů patří gril na dřevěné uhlí, plynový gril a elektrický gril. Grily na uhlí či brikety bývají většinou levnější než grily na plyn či elektrické grily, jsou totiž konstrukčně velmi jednoduché. Pokud nechce mít starosti s kupováním uhlí a rozděláváním ohně, správnou volbou pro vás bude gril na plyn nebo elektrický gril. Chcete grilovat s přáteli na výletě? Pak by Vás měla zaujmout kategorie gril TO GO, ve které najdete přenosné grily za pár korun.
Jak zapálit gril?
Pokud máte gril na elektriku nebo na plyn, zřejmě si tuto otázku nepokládáte. Pokud ale máte gril na dřevěné uhlí, tak jeho zapálení již vyžaduje trochu zkušeností. Pro zapálení grilu na dřevěné uhlí doporučujeme použití podpalovače na gril, který stačí umístit do středu grilu a obložit jej dřevěným uhlím či briketami. Po zapálení podpalovače se žár pomalu přenese na uhlí či brikety a už stačí jen počkat, až se nažhaví všechny. Pokud chcete zapálení grilu urychlit, stačí si pořídit rozfoukávač ohně.
- Zboží seřazené dle prodejnosti od nejprodávanějších najdete v kategorii nejprodávanější grilovací náčiní
- Podívejte se na produkty seřazené od nejnovějších v kategorii nejnovější grilovací náčiní
- Produkty seřazené od nejlevnějších najdete v kategorii nejlevnější grilovací náčiní